Sesje rodzinne

Nawet nie wiesz kiedy Twoje dzieci tak urosły prawda? Jejku czas tak szybko leci: „Zosia dopiero co miała roczek a teraz już prowadzę ją do pierwszej klasy, a Antek dostał się do Liceum….” też się na tym przyłapaliście? Albo chcecie przyłapać jak będzie już za późno? Ile z Was wywołuje zdjęcia….szczerze proszę? Ile macie wspólnych, porządnych zdjęć z własnymi dziećmi? Pozostawiam Was z tym pytaniem 🙂

Warto pomyśleć o profesjonalnej sesji rodzinnej, to nie tylko zdjęcia, ale też wspólnie spędzony czas, a ja zadbam o efekt i piękne wydruki, które ozdobią Wasze ściany.

Jak przygotować się do sesji

Bardzo ważnym elementem sesji rodzinnej jest odpowiedni ubiór. Powinien być wygodny, ale też spójny i przemyślany. Kolory, które dobieramy przed sesją zależą od miejsca, w którym fotografuję oraz od pory roku – jedno jest pewne – należy się przygotować – to oprócz światła, moich umiejętności, odpowiedniego sprzętu jeden z najważniejszych elementów sesji rodzinnej i także od niego zależy efekt końcowy.
Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, wyjaśniam co i jak. Są jednak pewne standardy i sprawdzone kolory np. długie spodnie u Panów (krótkim spodenkom dziękujemy:), jasne kolory, biele, beże, pastele (ale jesienią pięknie sprawdzą się kolory jesieni, czerwień, żółć, pomarańcz). Spójność kolorystyczna w ubraniach całej rodziny, brak jakichkolwiek nadruków, emblematów, postaci z kreskówek, napisów.

Gdzie odbywają się sesje rodzinne

W przypadku sesji rodzinnych jestem zwolenniczką plenerów. Tam mamy swobodę poruszania się, szczególnie jeśli nasze dzieci są w wieku kiedy trudno usiedzieć im na miejscu:) Dodatkowo natura zawsze zapewni nam dodatkowe bodźce, takie jak kwiatek czy dmuchawiec, które inicjują zabawy dla dzieci. Staram się, aby nie były to pozowane, sztywne ujęcia lecz uchwycone wspólne chwile z rodziną.
Znam miejsca w najbliższej okolicy Zielonej Góry, które świetnie się sprawdzą na takie sesje, preferuję łąki, pola, lasy 🙂

Sesja rodzinna trwa 1,5-2h. Kluczową rolę odgrywa światło, umawiamy się w godzinach późnych, kiedy jest ono najpiękniejsze, latem są to godziny między 18:30-20:30.

m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce neque purus, eleifend vel sollicitudin ut.

Instagram

@ My_wedding_day

Follow Us

Solene@qodeinteractive.com